Keşan Belediye Meclisi 2 Aralık’ta toplanacak…

Keşan Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısı 2 Aralık 2021 Perşembe günü yapılacak.

KEŞAN BELEDİYESİ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun başkanlığında yapılacak olan toplantı Belediye Meclis Salonu’nunda saat 15.00’te başlayacak.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre toplantıda görüşülecek gündem konuları şöyle: “Belediyemizce 2022 Yılında uygulanacak vergi, harç ve ücret tarifelerinin görüşülmesi. Mülkiyeti Keşan Belediyesine ait Aşağı Zaferiye Mahallesi 1596 ada, 1 parseldeki arsaya bir yatırımcı tarafından Huzur Evi ve Demans hastaları için iki üniteli sağlık kompleksi  yapılması talep edilmiştir. Her gecen gün eksikliğin hissedildiği, en az 200 hasta kapasiteli huzurevi ve Demans hastaları için iki üniteli olarak yapılması planlanan sağlık tesisinin Keşan’a kazandırılması için güncel değeri mukabilinde satın alma  talebinin meclisçe görüşülmesi. İlçemizde ihtiyaç duyulan Kapalı Pazaryeri’nin ihtiyacının giderilmesinin finansmanında kullanılması amacıyla Mülkiyeti Keşan Belediyesi adına kayıtlı  Yukarı Zaferiye Mahallesi 1310 ada, 3 ve 4 numaralı parsellerin satışı için Encümene yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.
S.S. 99 Nolu İzzetiye  Motorlu Taşıyıcılar  Kooperatifine  ait  araçlardan,  İzzetiye  Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızın Toplu Taşıma Sisteminden  daha  verimli  yararlanması ve meydana gelen aksaklık ve eksikliklerin giderilmesine  ait komisyon raporunun görüşülmesi. S.S. 129 Nolu Paşayiğit  Motorlu Taşıyıcılar kooperatifine  ait araçlardan, Paşayiğit Mahallesinde  ikamet eden Vatandaşlarımızın Toplu Taşıma Sisteminden daha  verimli yararlanması ve  meydana gelen aksaklık  ve eksikliklerin  giderilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi. S.S.25 Nolu Şehiriçi Minibüs Taş. Koop’nin Keşan Belediyesi Ticari Hatlı Minibüs  Yönetmeliğinin 29. Maddesinde değişiklik  yapılmasına ait  komisyon  raporunun görüşülmesi. Belediye tarafından yapılan 9 parka  isim verilmesine  ait komisyon  raporunun görüşülmesi. Belediye tarafından yaptırılan  kütüphaneye isim verilmesine ait komisyon raporunun  görüşülmesi. İzzetiye Mahallesi’nde  yapılacak  olan semt sahasına  Enercin Uygun isminin verilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi. Belediye mücavir alanı Erikli Sahili Makber Sokak  isminin değiştirilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi. Belediye tarafından yapılan parklara Belediyemizde görev yapan merhum Savaş Paçaman ve  merhum Serkan Yıldırım   isimlerinin verilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi. 07 Ekim 2021 Perşembe günü  olağan Meclis Toplantısında Millet  İttifakının Erikliye Su getirilmesi işi ile  ilgili soru  önergesine 22 Kasım 2021 günü yapılan Kasım ayı olağan Meclis toplantısı 2. Oturumunda Meclis Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından cevap verilmiştir. 26.11.2021 Cuma Günü C.H.P. Grubu tarafından yapılan basın  açıklamasında sorulan sorulara, Keşan Belediye Meclisi’ne  ve kamuoyuna  teknik bilgi verilmesi.”

KAYNAK : Bu haber, Keşan Medya Gazetesinin(MEDYA-KEŞAN) Web. Sayfasından alınarak; yayınlanabilmesi  için, tarafımca izin alınmıştır.Yayın Hakkı Keşan Medya Gazetesine (MEDYA-KEŞAN) ait Bu Haber Metaryelleri, Adı geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

o.tmz.

Benzer Haberler

Leave a Comment